nestůj a pojď...        

       Co jsme zač | Program | Místa konání  | Instruktoři | Materiály | Foto-galerie  | Kontakt                                               >>> Nejste skauti?
________________________________________________________________________________________________________________________________________


 

 

 

 

 

KDO TO VŠECHNO DĚLÁ 
Vůdce kurzu
Richard Macků - Akéla
Krále Jana 1325 
583 01 Chotěboř
tel. 608 820 527
e-mail:
richard.macku@seznam.cz
Akéla (28) pochází z Vysočiny, kde se také začal věnovat skautingu. Jako vlče vyrůstal v Chotěboři, později zde jako skaut začal pomáhat s vedením vlčat. Dva roky byl vedoucím oddílu, od roku 1999 pomáhá s přípravou Gubbia, kterého se v roce 2006 ujal jako vůdce. Instruktorskou lesní školu absolvoval v roce 2001. Jeho velkým skautským vzorem v době dospívání byl Petr Hájek - Balú. 
Na studium podnikových informačních studií v Praze navázal studiem oboru Pedagogika volného času na Jihočeské univerzitě. Od roku 2008 je odborným asistentem na Katedře pedagogiky TF JU.
Instruktorský tým pro rok 2009 (probíhá aktualizace):
Ivana Čurdová - Bzííí
Třeboň
 
Bzííí (20) spolupracuje na přípravě Gubbia od roku 2006. Je pracovitá, s logickým uvažováním, rychlá a tichá - nejen pro tyto vlastnosti je velkou oporou týmu. V současné době je vůdkyní oddílu Žabek v Třeboni. Studuje Vysokou školu ekonomickou v Praze. 
Lenka Šilháčková - Diego
Třeboň
Diego (24) je z jižních Čech. Přestože v posledních letech ve skautingu není aktivní, je jí oblast volnočasových aktivit dětí velice blízká.  V současné době studuje Pedagogiku volného času v Českých Budějovicích, kromě toho se věnuje asistentské službě v tranzitním programu péče o děti a mladé lidi s mentálním postižením.
Zdeňka Pavlišová - Zipi
Lochenice
 
Zipi (20) se stará o skautskou výchovu v Hradci Králové a k tomu stíhá studovat obor výchovná a humanitární činnost na SOŠ.  Lidé o ní říkají, že tráví 20 hodin denně skautingem. Láká ji však také sport, hudba, knížky, výtvarno. Na otázku "V čem je jednička?" odpovídá až příliš skromně větou " to bych taky ráda věděla..." Je absolventkou Gubbia 2006.
Martin Rabas - Šedý vlk
Písek
Martin (22) je Sokrates dnešních dnů, velmi rád se pustí do zajímavého rozhovoru takřka s každým a téměř kdykoliv.  Velmi klidný, rozvážný a moudrý člověk je členem našeho týmu od roku 2007. Martin je studentem Filozofie, není členem skautské organizace.

a snad i
Kšanda (Hradec Králové) a Vašek (České Budějovice)
 

A kdo se ještě může na Gubbiu objevit?

Kamila Stojaspalová - Macíček
Znojmo
Macíček (20) je absolventkou Gubbia v roce 2006. Přijala nabídku podílet se v dalších letech na jeho přípravě. Zajímá se o nové trendy ve skautingu, je absolventkou řady lesních kurzů. Studuje Pedagogickou fakultu Karlovy univerzity v Praze.
Karel Rykr - Kujú
Vojnův Městec
Kujú (29) je myšlenkovým otcem kurzu. V roce 1996, po návratu z prvního ročníku lesního kurzu Sursum, přišel s nápadem uspořádat podobný duchovně zaměřený kurz pro vedoucí vlčat. Od té doby se mnohé změnilo - Gubbio již není tak striktně duchovně zaměřeno, ale i Kujú se mezitím stal téměř trojnásobným tatínkem.
Petr Bauman
České Budějovice
Petr (31) je koordinátorem programu Filozofie pro děti v České republice. Původem je z jižní Moravy, v současné době působí jako vysokoškolský učitel v Českých Budějovicích. Není členem skautské organizace.
Marie Stránská - Mary
Brno
Mary (28) je jakýmsi supervizorem realizačního týmu. Má velmi zajímavý úhel pohledu na svět, jakoukoliv diskusi dokáže často velmi přínosně posunout. Dokáže povzbudit, motivovat. Není členem skautské organizace.
 
a to hlavní nakonec:
o to, abychom všichni měli co jíst se stará
Skoumík z Karlštejna
 
 
T Ý M Y   J E D N O T L I V Ý C H   L E T : 
 
Ročník 1999:
Vůdce kurzu: Petr Hájek - Balú (Chotěboř); 
Instruktoři:
P. Jiří Veselý - Nibowaka (Brno); Jan Šebrle - Šedák (Lanškroun); Pavel Kučera - Racek (Nymburk); Pavel Linhart - Pastelka (Náchod); 
Pomocní instruktoři:
Karel Rykr - Kujú (Chotěboř); Richard Macků - Akéla (Chotěboř)

Ročník 2000:
Vůdce kurzu: Jan Šebrle - Šedák (Lanškroun);
Instruktoři:
Petr Hájek - Balú (Chotěboř); P. Jiří Veselý - Nibowaka (Brno); Karel Rykr - Kujú (Chotěboř); Richard Macků - Akéla (Chotěboř)
Pomocní instruktoři:
Tomáš Nečas (Brno); Petr Hlavinka - Plch (Polkovice); Pavel Zikmund - Zip (Brno); Jaroslava Šebrlová (Lanškroun); Lucie Tuháčková (Lanškroun)

Ročník 2001:
Vůdce kurzu: Jan Šebrle - Šedák (Lanškroun);
Instruktoři:
Petr Hájek - Balú (Chotěboř); Roman Šilar (Lanškroun); Karel Rykr - Kujú (Chotěboř); Richard Macků - Akéla (Chotěboř); Jaroslava Šebrlová (Lanškroun); Lucie Tuháčková (Lanškroun)
Pomocní instruktoři:
Tomáš Nečas (Brno); Ondřej Berger - Veverčák (Černotín)

Ročník 2002:
Vůdce kurzu: Jan Šebrle - Šedák (Lanškroun);
Instruktoři: 
Karel Rykr - Kujú (Chotěboř); Richard Macků - Akéla (Chotěboř); Jaroslava Šebrlová (Lanškroun); Lucie Tuháčková (Lanškroun); Roman Šilar (Lanškroun);Tomáš Nečas (Brno); Ondřej Berger - Veverčák (Černotín)

Ročník 2003:
Vůdce kurzu: Jan Šebrle - Šedák (Lanškroun);
Instruktoři: 
Karel Rykr - Kujú (Chotěboř); Richard Macků - Akéla (Chotěboř); Jaroslava Šebrlová (Lanškroun); Lucie Tuháčková (Lanškroun); Tomáš Nečas (Brno); Ondřej Berger - Veverčák (Černotín), P. Luboš Spilka (Chotěboř)

Ročník 2005:
Vůdce kurzu: Jan Šebrle - Šedák (Lanškroun);
Instruktoři: 
Karel Rykr - Kujú (Maleč); Richard Macků - Akéla (Chotěboř); Lenka Šilháčková (Třeboň); Ester Poncarová (Římov); Katka Máchová (Římov);Tomáš Nečas (Brno);  Jana Rykrová (Maleč)

Ročník 2006:
Vůdce kurzu: Richard Macků - Akéla (Chotěboř);;
Instruktoři: 
Karel Rykr - Kujú (Maleč); Tomáš Biňovec - At-pui (Praha); Lenka Šilháčková (Třeboň); Ester Poncarová (Římov); Katka Máchová a Honzík  (Římov);Tomáš Nečas (Brno); Marie Stránská - Mary (Brno), Radka Melicharová - Pea (H. Brod), Petr Bauman (Č. Budějovice), Ivana Čurdová - Bzííí (Třeboň)

Ročník 2007:
Vůdce kurzu: Richard Macků - Akéla (Chotěboř);
Instruktoři: 
Lenka Šilháčková (Třeboň); Marie Stránská - Mary (Brno), Radka Melicharová - Pea (H. Brod), Petr Bauman (Č. Budějovice), Ivana Čurdová - Bzííí (Třeboň), Martin Rabas (Písek), Karel Chodil (Lásenice), Kamila Stojaspalová - Macíček (Znojmo)

  
  Chtěli byste vědět o Gubbiu víc?
  Neváhejte a  zeptejte
se nás!

  Aktualizace: 
  8.prosince 2008

gubbio@seznam.cz